Co dalej z Nokią ?

nokia-NOK-logo

Fińska firma nie może produkować telefonów komórkowych, na mocy umowy podpisanej z Microsoftem. Czy to już koniec Nokii?

Mimo tego że u szefostwa Nokii widać sporą tęsknotę do produkcji telefonów komórkowych, to jednak podnosi się powoli i całkiem dobrze jej się powodzi, zajęła się m.in. produkcją tabletów, lub tworzeniem programów takich jak np. Launcher Z na Androida. Launcher można pobrać ze sklepu Play. Zresztą, w jej aktualnej działalności widać spory pociąg do systemu Google. Na tej platformie będzie też działać tablet Nokia N1.partner1

microsoft-lumia-535A kiedy powrócą smartfony z logo Nokii ? Nie podano dokładnej daty, ale wiadomo na pewno że powrócą. Z jakim systemem ? W grę wchodzą oczywiście Android i Windows Phone. Można też obstawiać system wykorzystany w jednym z fińskich telefonów – Nokii N9, czyli MeeGo. Ten system zapowiadał się naprawdę ciekawie, lecz jego rozwój został przerwany w skutek wykupienia działu mobilnego przez Microsoft.

Jeżeli ktoś jest fanem fińskiej firmy to naprawdę nie musi się obawiać o jej przyszłość. W tym momencie powodzi się jej naprawdę dobrze, jednak na powrót telefonów z logo Nokia jeszcze sporo poczekamy i na razie muszą nam wystarczyć Lumie od Microsoftu, które w zasadzie od tych poprzednich różnią się tylko logo.

 

Pozdrawiam i zapraszam dośledzenia naszej strony.

 

Share Button

Dodaj komentarz