PHP wstęp

Na wstępie wyjaśnie dlaczego nie zaczynam tego kursu od podstaw. W internecie jest wiele stron wprowadzających w podstawy programowanie przy użycia języka PHP. Powielenia tego samego ma znikomy sens, dlatego w tym poradniku chciałbym przedstawić przykładowe rozwiązania wielu problemów często poruszanych przez osoby początkujące na forach. Nie będę korzystał tylko z PHP, ale również z takich rozwiązań jak MySQL, arkusze stylów czy HTML i XHTML.

Do zabawy z językiem PHP potrzebujesz serwera, rozwiązania tego problemu są dwa. Możesz założyć sobie konto na jakimś bezpłatnym hostingu (cba.pl 24tm.pl) albo zainstalować program WebServ. Osobiście preferuję to drugie ze względu na wygodę. Drugim wymaganym elementem jest edytor, początkujący często wybierają bardzo rozbudowane edytory z wieloma funkcjami, które zazwyczaj są niepotrzebne. Ja polacam Ci najprostszy i nie mam tu na myśli systemowego notepada (choć i ten się nadaje), idealnym rozwiązaniem jest program Brackets lub Notepad++. Są to programy podobne do popularnego notepada(notatnika) jednak ich przewadą jest kolorowanie składni przez co dużo łatwiej odnaleźć nam się w kodzie.

Programowanie jest dziedziną w której nigdy nie przestajemy się uczyć. Każdy problem można rozwiązać na wiele różnych sposobów, a ten jest myślą autora zapisaną w języku programowania. Cała sztuka nie polega na nauczeniu się składni i wielu funkcji, najważniejszy jest pomysł czyli tak zwany algorytm.

Share Button

Dodaj komentarz